Športni dosežki 2018 v Mestni občini Murska Sobota

Nahajate se tukaj

sreda, 6. Februar 2019

V dvorani Gledališča Park Murska Sobota je v četrtek, 31. januarja 2019, potekala prireditev Športni dosežki 2018 v Mestni občini Murska Sobota, na kateri so izpostavili vrsto izjemnih športnikov v Mestni občini Murska Sobota ter nagradili njihove dosežke v minulem letu.

Na prireditvi so proglasili najboljše športnice, športnike, najboljše v invalidskem športu, najboljše klube in društva med ekipnimi in posamičnimi športi, najboljše šole ter najboljše športnice in športnike v šolskih športnih tekmovanjih.

Letošnja podelitev Športnik leta je imela še poseben pomen in je bila še posebej slavnostna, saj se približujemo pomembnemu dogodku v letu 2020, ko bo naša občina obeležila 100. obletnico organizirane športne dejavnosti.

Priznanja najboljšim sta podelila župan Mestna občine Murska Sobota dr. Aleksander Jevšek in predsednik Športne zveze Murska Sobota Andrej Gomboši. 

Najboljša športnika v šolskem športu 2018 sta judoist Blaž Küplen iz Osnovne šole I Murska Sobota, ki je eden najmlajših nosilcev črnega pasu v Sloveniji, in košarkarica Mia Žekš iz Osnovne šole III Murska Sobota, ki je bila prvič vpoklicana v reprezentanco U14. 

Osnovna šola I je prejela priznanje za najboljšo osnovno šolo po doseženih rezultatih v športu v letu 2018, saj imajo tudi državnega prvaka v judu in državne prvakinje v odbojki za deklice. 

Zaradi izjemnih rezultatov sta priznanji prejeli še Osnovna šola III in Osnovna šola IV. 

Priznanje za najboljšega v športu invalidov sta prejela tenisač Marino Kegl in pa Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Murska Sobota (tekmovalke v vrtnem kegljanju).

Najboljše športnice v Mestni občini Murska Sobota 2018

1.    Urška Martinec – atletika (Atletski klub Pomurje Murska Sobota)
2.    Maja čopi – gimnastika (Društvo za športno rekreacijo Murska Sobota, državna reprezentantka)
3.    Blaža Čeh – košarka (Ženski košarkarski klub Pomurje, državna reprezentantka)

Najboljši športniki v Mestni občini Murska Sobota 2018

1.    Alen Kozar – nogomet (Nogometna šola Mura)
2.    Gorazd Flisar – odbojka (Panvita Pomgrad)
3.    Jure Sočič – strelstvo (Športno strelsko društvo Murska Sobota)

Najboljše športne ekipe v Mestni občini Murska Sobota med posamičnimi športi 2018

1.    Rokoborsko društvo Sobota
2.    Športno strelsko društvo Murska Sobota
3.    Društvo za športno rekreacijo sekcija gimnastika

Najboljše moške športne ekipe v Mestni občini Murska Sobota med kolektivnimi športi 2018

1.    Društvo Nogometna šola Mura
2.    Športni klub Pomurje Deset
3.    Rokometni klub Pomurje Murska Sobota

Najboljše ženske športne ekipe v Mestni občini Murska Sobota med kolektivnimi športi 2018

1.    Ženski odbojkarski klub Sobota
2.    Ženski košarkarski klub Pomurje
3.    Kegljaški klub Radenska – (ženska ekipa)

Priznanja za vrhunske športne dosežke v letu 2018

•    Alenka Artnik – potapljanje, svetovni razred (Potapljaško društvo Murska Sobota)
•    Adrian Gomboc – judo, svetovni razred (Judo klub Bežigrad)
•    Boštjan Maček – strelstvo, svetovni razred (Strelsko društvo Trap Štefan Kovač)
•    David Habat – rokoborba, svetovni razred (Rokoborsko društvo Sobota)

Fotogalerija